Spread the love

אולי שמעתם לאחרונה שסטארבקס החלה להוסיף שמן זית לקפה שלה. בהתחלה, זה נראה כמו תוספת מוזרה לתפריט מבית פרפוצ’ינו – אבל בתחילה, זה היה בלעדי לחנויות סטארבקס באיטליה, אז אולי ענקית הקפה רק אחראית להבדלים בטעם בין תרבויות. לפחות, זה מה שחשבתי עד אתמול, כשסטארבקס השיקה את מה שנקרא משקאות אולאטו בכמה מקומות בארצנו. רשמית, סטארבקס טוענת שקו המשקאות הזה “משלב אלכימיה בלתי צפויה של קפה ערביקה של סטארבקס המושרה להפליא בשמן זית כתית מעולה בכבישה קרה של Partanna®”. כפי שלמדתי במהלך מבחן טעם אד-הוק, “infused” הוא ניסוח קל. למשקאות האלה יש טעם כאילו השמן נשאב בכוח לתוך הקפה, אולי בניגוד לרצונו.

זה לא סוד שלכל קפה של סטארבקס יש פרופיל טעמים מיוחד ואגרסיבי במיוחד. ההנאה שלכם ממנו כנראה תלויה בטעם שאתם חושבים שהקפה צריך לטעום. אבל איך צריך לטעום קפה עם שמן זית? מי יודע? אין תקדים אמיתי לקפה שמן זית.

במקום זאת, כפי שסיפר לנו בריסטה מקסים בשמורה, הממוקמת מתחת לדירתו של הווארד שולץ בניו יורק, כל קו המוצרים הזה נוצר בגלל ששולץ עצמו התגורר קצת באיטליה כשנתקל באדם שאמר שהוא שתה כף שמן זית כל יום כדי לשמור על בריאותו. שולץ אינו איש רעיונות, אז הוא חשב שהוא יעשה את אותו הדבר עבור הקפה שלו, בצורה של קצף וטמפרטורות שונות.

הירשם לשנה שאכלתי ניו יורק
א. אלכס יונג טורף את העיר בניוזלטר דו שבועי זה.

הכנס את האימייל שלך
אז עכשיו יש לנו תפריט חדש שכולל את Oleato Caffè Latte, המשקה החם היחיד של החבורה; ה-Oleato Golden Foam Cold Brew; ה-Oleato Iced Cortado; וה-Oleato Golden Foam אספרסו מרטיני. זה ארבעה משקאות, לכל מי שעוקב אחרי. (שניים אחרים – ה-Oleato™ Deconstructed, שסטארבקס מכנה “אות כבוד למסורת האיטלקית של שילוב שמן זית עם סחיטה של לימון”, וה-Oleato™ Iced Shaken Espresso, “משקה קפה קדימה” שמציע “תווים של אגוזי לוז” – לא היו זמינים.) שכנעתי את עמיתי ומומחית הקפה תמי טקלמריאם לעזור לי לטעום דרך התור כדי לראות, כאילו, באמת… מה הקטע כאן?

Oleato Golden Foam אספרסו מרטיני

כמובן, התחלנו עם האספרסו מרטיני. הוא הגיע מלא עד אפס מקום, אז שפכתי כמות משמעותית של “קצף הזהב” על המכנסיים. מלבד בעיות המניסקוס, זו הייתה היכרות עדינה לפרופיל הטעמים המוזר בסופו של דבר שיישאר לאורך כל המשקאות שלנו. אז זה וודקה וקפה, כצפוי, בתוספת שמנת ושמן זית. נציין שבניגוד למשפרי טעם אחרים בסטארבקס, השמן הזה אינו סירופ: הוא משאבה של נוזל צמיג ישר מהמיכל. למרות זאת, מקבלים קודם מתיקות, ואחר כך את שמן הזית.

ביחד, זה מרגיש קצת כמו לשתות קפה לאחר אכילת צלחת בורטה. אני יכול לעקוב אחר ההיגיון – אספרסו מרטיני 👉 שמן זית מרטיני 👉 אספרסו מרטיני עם שמן זית 🤌 – אבל במקום לטעום כמו אספרסו מרטיני עשוי עם ליקר ספוג שמן, זה יותר כמו מילקשייק אספרסו מרטיני עשוי בשייקר מוכתם בשמן זית .

אולאטו אייס קורטדו

למרות שזה לא היה טוב במפורש, זה ללא ספק המשקה היצירתי ביותר שסטארבקס מציעה בכל הקו הזה. המשקה עשוי עם אספרסו, סירופ דמררה וקצת של ביטר תפוזים. ואז השרשרת מוסיפה חלב שיבולת שועל “מושרה בשמן זית”. לאחר מכן הוא מוגש על קרח ומסיים עם קליפת תפוז. אם אתה באמת רוצה קפה עם טעם של שמן זית, זו כנראה האפשרות הטובה ביותר שלך: התפוז חותך את השומן ומשאיר אותך עם משהו שהוא… מאוזן? (יש סיבה שרוטב לסלט הוא שמן וחומצה, אחרי הכל.) עם זאת, אני צריך להבהיר ששנינו חשבנו שהמשקה הזה לא נהדר, אבל הוא לפחות מעניין.

Oleato Caffè Latte

למשקה הזה יש טעם של ריח טוסט. זה אולי נשמע כאילו זה עובד, אבל במקום זאת זה מפריע באופן מוזר. “זה מזכיר לי את קופי-מיט,” אמרה תמי בטעימה ראשונה. זהו המשקה היחיד שהוא חם, מה שאולי מסביר את הסרט המוזר שמתנוסס על הלשון לאחר שהמשקה נעלם. אני די בטוח שאחד הבריסטות העווה את פניו כשהושיט לנו את הלטס, וזה כל מה שאתה צריך לדעת.

Oleato Golden Foam Cold Brew
זה היה המשקה האחרון שטעמנו, וזה הצחיק אותי בקול. זה כמעט מתוק להפליא. אם שולץ באמת מאמין ששמן זית הוא המפתח לחיים בריאים, אין שום תירוץ לכמות הממתיק שמוכנסת לבליל הסוכר הנוזלי הזה. ועדיין, טעם שמן הזית הוא מאוד “זית קדימה”, וזה לא באמת מה שאתה רוצה כשאתה בעצם שותה גלידה בטעם קפה.

מסקנות:

קפה בתוספת שמן זית הוא ייחודי – אבל לא אלט יחד עם נשמע לא נעים – שילוב. עם זאת, מה שהטעימה שלנו לימדה אותנו הוא שהטעמים המעובדים ברובם של המשקאות הללו מערערים את המשיכה של שני המרכיבים העיקריים. אם אתה באמת רוצה את ההשפעה של שמן זית בקפה שלך, אולי עדיף לך לקנות בקבוק סחוט של גראזה טפטוף ולהשפריץ לעצמך כמה טיפות. לאחר מכן הוסף סחיטת לימון כדי לאזן את הכל.

יוסי רבה השמה | יוסי רבה שיווק | יוסי רבה יוטיוב | יוסי רבה ביטוחים | יוסי רבה לינקדין